POMOZME JIM

22. března 2009 v 13:54

Zvířata jsou bytosti, které stejně jako my touží po životě, svobodě a společenství svých druhů. Stejně jako my prožívají radost, když jsou uspokojována jejich přirozené potřeby. Rovněž cítí bolest, stres a strach ze smrti. Mají neuvěřitelně bohatý citový život - matky nebo mláďata často zemřou steskem, když dojde k izolování mláďat od matky. A přesto se často lidé chovají ke zvířatům krutě a bezcitně.

Časy, kdy se krávy, kozy, drůbež a ostatní zvířata volně pásly na loukách, jsou nenávratně pryč. Spotřeba masa je dnes obrovská a obchod si vyžaduje tisíce tun masa za co nejnižší cenu. Aby byl ze zvířat co největší zisk, jsou ve velkochovech miliony živých tvorů zavřeny ve velmi těsných prostorech, ve kterých se nemohou ani otočit, úplně vytrženy z přirozeného způsobu života.
V drůbežárnách se kuřata vylíhnou, jsou roztříděna. Kohoutci jsou hromadně zabíjeni, což se mnohdy děje pomocí velmi drastických metod. Například v drůbežárně v Dobřenicích zjistila kontrola, že zde rozemílali kohoutky zaživa. Jinde jsou kohoutci naházeni zaživa do kontejneru nebo igelitového pytle, kde se udusí, či jsou rozmačkáni. Někde je používán na jejich zabíjení plyn. Slepice jsou nuceni trávit svůj život ve velmi těsných klecích. Jsou po čtyřech až pěti nacpány do jedné klece, přičemž na jednu slepici připadá plocha o velikosti archu papíru formátu A4. Vzhledem k tomu, že v takovýchto podmínkách jsou samozřejmě stresované a napadají se navzájem, jsou jim konce zobáků upalovány. V kravínech jsou krávy uvázány na řetězu a nuceny stát na roštech, na kterých často dochází k poranění jejich nohou.
Během transportů zvířat často nedostanou ani napít, ani najíst. Přitom v případě dálkové dopravy jsou často doslova natěsnané v nákladním vozidle po mnoho dlouhých hodin (nebo i dnů !!!). Je s nimi zacházeno velmi brutálně. Když jsou slepice cpané do transportních beden, dochází u nich ke zlomeninám nohou. Nemluvě o ovcích nucených seskakovat z výšky 1,5 m, a o kravách překládaných zavěšením za přední nohy.
Smrad, špína, holá podlaha s výkaly a močí, vypalování značek, kastrace bez umrtvení, uřezávání rohů i umělé oplodňování jsou velmi často součástí "péče o zvířata" ve velkochovech. Zvířata během celého svého života nespatří slunce, louku, stromy, potok … . Jsou brána jako stroje na výrobu masa, mléka, vajec, kůže … . Jejich utrpení nikoho nezajímá. Brutální transport na jatka a stejně brutální zabíjení je jenom završením lidské bezohlednosti a nedostatku úcty k životu ostatních tvorů. Celosvětově spotřebuje masný průmysl každoročně 8 miliard zvířat, denně 20 miliónů a jedno právě v této chvíli !!!!!!!
Věříme, že každý člověk je schopen soucitu s živými bytostmi. Pokud však nepřestaneme považovat zvířata za věci, tak bude naším jediným zájmem to, aby "fungovali" a uspokojovali naše stravovací návyky. Stres a zloba se budou přenášet z velkochovů a jatek i do mezilidských vztahů. Pokud bude v našich myšlenkách převládat dravost a chamtivost ve vtahu k bezbranným zvířatům, nenaučíme se ani respektovat práva všech ostatních lidí. Láska je ukrytá v našich srdcích, dovolme jí, aby se projevila.

=( !!

Nemusíte nikam psát kdo je jeho tvůrce ale hlavní je ten článek né zdroj článku! Takže si skopírujte i tyto závěrečná slova!
Většině z Vás tyto obrázky přijdou nechutné,ale nezavírejte oči před realitou!!!!!To,že Vy máte doma krásné a zdravé zvíře neznamená,že takto netrpí zvířata jiná!!!!!!!Prosím podepisujte petice,nepoužívejte výrobky těchto firem a HLAVNĚ ŠIŘTE TENTO ČLÁNEK DÁL!!!!!!!!!!!!!!
DÁL!!!!!!!!!!!!!!
Je to strašnééé!
- Zvířátka - trvalý odkaz

Dejte si také na blog!

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama